Season 31 - 2021/22

Event 16 - Rozelle -

Results In Order Splits Control Visits Route Choices SSS Cup

Results - by class

Course Setter
Legends Men (Age 65 to 74)
Person Club Time Points
1 Ian Mckenzie UR N no result 100
Score (45)
Junior Men (Age 20 & under)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Seth Sweeney WH N 440 00:45:20 10 430 100
2 Nick Stanley GO N 470 00:52:31 80 390 91
3 Cameron Will IK N 420 00:55:48 110 310 72
4 Benjamin Mo UR N 90 00:51:33 70 20 5
Junior Women (Age 20 & under)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Maggie Mackay UR N 370 00:51:53 70 300 100
2 Savanna Sweeney WH N 160 00:50:23 60 100 33
Open Men (Age 21 to 34)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Sam Parkinson UR N 460 00:48:59 40 420 100
2 Mathew Collin UR N 470 00:54:51 100 370 88
3 Richard Pattison BN N 450 00:53:29 90 360 86
Open Women (Age 21 to 34)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Toni Bachvarova GO N 450 00:51:29 70 380 100
2 Georgina Beech WH N 400 00:48:09 40 360 95
3 Alessandra Martines BN N 440 00:58:20 140 300 79
4 Charlotte Smith GO N 360 00:52:03 80 280 74
5 Jane Ripley No club 220 00:44:53 220 58
6 Naomi Lennox No club 190 00:44:33 190 50
Masters Men (Age 35 to 44)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 James McQuillan WH N 570 00:55:18 110 460 100
2 Steve Ryan GO N 430 00:45:46 10 420 91
3 Mark Schaefer CC N 420 00:45:08 10 410 89
3 Michael Weiner UR N 450 00:48:50 40 410 89
5 Dan Smith WH N 400 00:44:53 400 87
5 Joel Putnam BN N 440 00:48:56 40 400 87
7 Mathew Cox GO N 390 00:50:29 60 330 72
7 Ryan Armstrong BN N 390 00:50:37 60 330 72
9 Adam Murray BF N 350 00:51:57 70 280 61
10 Richard Furlong No club 320 00:50:06 60 260 57
Masters Women (Age 35 to 44)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Gill Fowler BF N 530 00:50:50 60 470 100
2 Rochelle Cox GO N 340 00:44:53 340 72
2 Lisa Grant GO N 450 00:55:43 110 340 72
4 Karen Shaw UR N 270 00:46:50 20 250 53
5 Silvia Teoh WH N 310 00:54:56 100 210 45
6 Charissa Patacsil No club 170 00:48:24 40 130 28
Veteran Men (Age 45 to 54)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Richard Mountstephens BF N 520 00:45:37 10 510 100
2 Richard Morris BN N 460 00:45:28 10 450 88
3 Andrew Smith GO N 450 00:45:04 10 440 86
4 Michael Ridley-Smith GO N 450 00:49:15 50 400 78
4 Anthony Petterson GO N 460 00:50:55 60 400 78
4 Stuart Thorpe BF N 460 00:51:00 60 400 78
7 Andrew Huxley GO N 500 00:57:52 130 370 73
8 Ori Gudes UR N 420 00:52:59 80 340 67
9 David Stanley GO N 370 00:48:50 40 330 65
9 Tim Giles BF N 470 00:58:46 140 330 65
11 Peter McConaghy GO N 300 00:44:00 300 59
11 Andrew Goddard GO N 350 00:49:19 50 300 59
13 Gary Farebrother WH N 320 00:50:06 60 260 51
13 Iain McKernan GO N 340 00:52:06 80 260 51
15 Gavin Lewis No club 380 00:58:26 140 240 47
16 David McGhee BN N 290 00:50:31 60 230 45
17 Roderick Smith UR N 220 00:45:21 10 210 41
18 Chris Frain GO N 590 01:45:54 610 -20 0
Veteran Women (Age 45 to 54)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Carolyn Haupt GO N 360 00:43:46 360 100
2 Deb Walsham WH N 400 00:50:16 60 340 94
3 Katherine Cameron BN N 410 00:53:18 90 320 89
4 Linda Sesta UR N 470 01:04:10 200 270 75
5 Nicole Gallahar GO N 230 00:44:56 230 64
6 Fiona Willington No club 320 01:00:24 160 160 44
7 Saffron Sweeney WH N 200 00:51:38 70 130 36
8 Zoe Melling UR N 360 01:08:09 240 120 33
9 Karen Langan WH N 400 01:13:16 290 110 31
Super Veteran Men (Age 55 to 64)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Peter Hopper BN N 420 00:48:44 40 380 100
1 Brian Brannigan BN N 460 00:52:47 80 380 100
3 Nick Barlow GO N 390 00:46:50 20 370 97
4 Fergus Dixon GO N 370 00:46:00 10 360 95
5 John Bulman GO N 380 00:47:40 30 350 92
6 Bob Morgan BN N 350 00:45:30 10 340 89
6 John Brayan GO N 370 00:47:34 30 340 89
8 Larry Weiss GO N 350 00:46:03 20 330 87
8 Jamie Kennedy GO N 350 00:46:26 20 330 87
8 John Murray WH N 350 00:46:35 20 330 87
11 Alan Gibson BN N 330 00:45:50 10 320 84
12 Dom Pitot BN N 310 00:44:46 310 82
13 Jim Mackay UR N 350 00:49:31 50 300 79
14 Andrew Wisniewski BF N 290 00:43:37 290 76
14 Kevin Smith GO N 370 00:52:22 80 290 76
16 Paul Toomey GO N 340 00:51:06 70 270 71
17 Peter Morrison NC N 280 00:46:24 20 260 68
17 Andrew MacDonald BF N 290 00:47:41 30 260 68
17 John Haddrick BN N 370 00:55:05 110 260 68
20 Peter Thomason BN N 250 00:42:55 250 66
21 Dan Redfern GO N 280 00:48:17 40 240 63
22 Ian Clitheroe No club 360 00:57:01 130 230 61
23 Marco Sievi Froso IF 220 00:54:14 100 120 32
24 Stefan Kuehn BN N 600 01:35:25 510 90 24
Super Veteran Women (Age 55 to 64)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Karin Hefftner GO N 360 00:43:38 360 100
2 Sharon Lambert BN N 370 00:51:17 70 300 83
3 Elizabeth Bulman GO N 250 00:44:44 250 69
4 Jackie Brighton BN N 270 00:48:32 40 230 64
5 Barbara Dawson GO N 210 00:48:17 40 170 47
5 Stacey Bryce GO N 230 00:50:10 60 170 47
Legends Men (Age 65 to 74)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Steve Flick BN N 390 00:47:51 30 360 100
2 Ken Strupitis-Haddrick GO N 340 00:46:22 20 320 89
2 Martin Dearnley GO N 340 00:46:41 20 320 89
2 Graham Field GO N 360 00:48:33 40 320 89
5 Johnny Petersen GO N 310 00:47:59 30 280 78
6 Julian Ledger BN N 280 00:45:53 10 270 75
6 Nicholas Swan GO N 340 00:51:18 70 270 75
8 Steve Dunlop WH N 270 00:46:09 20 250 69
9 Ian Cameron GO N 250 00:47:20 30 220 61
10 Ian Miller WH N 240 00:47:20 30 210 58
11 John Giles GO N 190 00:44:35 190 53
12 Nev Goodyer BN N 210 00:48:23 40 170 47
13 Keith Goode BF N 160 00:43:31 160 44
14 Dennis Sparling GO N 130 00:44:58 130 36
14 Peter Braine No club 160 00:47:08 30 130 36
16 Tom Buckle BF N 170 00:51:42 70 100 28
17 Ross Duker GO N 90 00:40:55 90 25
18 Philip Arnold BN N 80 00:42:58 80 22
Legends Women (Age 65 to 74)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Pauline Evans BF N 280 00:44:39 280 100
2 Carol Jacobson GO N 210 00:45:54 10 200 71
3 Helen Murphy UR N 210 00:46:55 20 190 68
4 Helen Smith BF N 170 00:44:48 170 61
5 Adrienne Kirby UR N 160 00:51:41 70 90 32
Immortal Men (Age 75 & above)
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Malcolm Gledhill WH N 250 00:43:38 250 100
2 Jim Merchant GO N 280 00:49:53 50 230 92
3 Ken Jacobson GO N 210 00:44:45 210 84
3 Terry Bluett BN N 280 00:51:56 70 210 84
5 Tim Cox GO N 250 00:50:51 60 190 76
5 Heiko Schaefer CC N 270 00:52:45 80 190 76
7 John Anderson GO N 600 02:00:12 760 -160 0
Immortal Women (Age 75 & above)
Person Club Gross Time Net Points
1 Bryony Cox GO N 250 00:43:35 250 100
2 Marion Gledhill WH N 160 00:42:17 160 64
3 Janet Morris WH N 130 00:44:41 130 52
4 Sue Thomson GO N 120 00:44:58 120 48
Walking Men
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Melvyn Cox BN N 260 00:45:32 10 250 100
2 Ian Jessup GO N 270 00:48:56 40 230 92
3 James Stuart IK N 210 00:46:32 20 190 76
Walking Women
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Melissa Thomas BN N 340 00:46:35 20 320 100
2 Julie Watson GO N 140 00:43:57 140 44
3 Xiaohui Sherry Zou UR N 90 00:51:07 70 20 6
Groups
Person Club Gross Time Penalty Net Points
1 Robert Herkes GO N 290 01:00:10 160 130 100
Mini
Minis
Person Club Time
1 Samantha Teoh No club 00:12:28
2 Dave Lotty UR N 00:19:56
3 Amity Watts UR N 00:22:55
4 Tabitha Watts UR N 00:23:15
5 Ryan Pattison BN N 00:40:55