1 |
Richard Green |
MM (35-44) |
GO N
|
02:48:34 |
2900 |
|
2 |
Glenn Horrocks |
MM (35-44) |
GO N
|
02:58:22 |
2900 |
|
3 |
Andrew Hill |
OM (21-34) |
WH N
|
|
2860 |
|
4 |
Gill Fowler |
OW (21-34) |
BF N
|
|
2820 |
|
5 |
Mark Schaefer |
OM (21-34) |
CC N
|
|
2790 |
|
6 |
Steve Ryan |
OM (21-34) |
GO N
|
|
2710 |
|
7 |
Chad Armstrong & Ryan Armstrong |
Group |
|
|
2630 |
|
8 |
Joel Mackay |
MM (35-44) |
|
|
2630 |
|
9 |
Malcolm Bradley |
VM (45-54) |
MD N
|
|
2560 |
|
10 |
Tom Joss |
OM (21-34) |
GO N
|
|
2560 |
|
11 |
Tarbo Fukazawa |
OM (21-34) |
|
|
2500 |
|
12 |
Andrew Brown |
OM (21-34) |
BF N
|
|
2480 |
|
13 |
James McQuillan |
OM (21-34) |
WH N
|
|
2420 |
|
14 |
Lisa Grant |
OW (21-34) |
GO N
|
|
2420 |
|
15 |
Hugh Stodart |
MM (35-44) |
|
|
2410 |
|
16 |
Claire Winnick |
OW (21-34) |
GO N
|
|
2410 |
|
17 |
Anthony Dowle |
OM (21-34) |
BF N
|
|
2400 |
|
18 |
Michael Weiner |
OM (21-34) |
UR N
|
|
2390 |
|
19 |
Jess Baker & Melissa Selby |
Group |
|
|
2370 |
|
20 |
Tim Rogers |
VM (45-54) |
BF N
|
|
2340 |
|
21 |
Jeremy Fowler |
OM (21-34) |
GO N
|
|
2300 |
|
22 |
Ben Psaila & Anne-Marie Watson |
Group |
|
|
2260 |
|
23 |
Paul Every |
VM (45-54) |
|
|
2250 |
|
24 |
Martin Cousins |
MM (35-44) |
GO N
|
|
2240 |
|
25 |
Graeme McLeod |
VM (45-54) |
BF N
|
|
2220 |
|
26 |
Jurgen Spangl |
MM (35-44) |
|
|
2210 |
|
27 |
Matt Dowle |
OM (21-34) |
BF N
|
|
2210 |
|
28 |
Andy Graham |
VM (45-54) |
GO N
|
|
2190 |
|
29 |
Darren Slattery |
OM (21-34) |
BN N
|
|
2180 |
|
30 |
Michael Ridley-Smith |
VM (45-54) |
GO N
|
|
2180 |
|
31 |
Pierre Francois |
OM (21-34) |
BN N
|
|
2160 |
|
32 |
Melvyn Cox |
SVM (55-64) |
BN N
|
|
2140 |
|
33 |
Neil Hawthorne |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
2140 |
|
34 |
Clare Williams |
OW (21-34) |
BN N
|
|
2140 |
|
35 |
Lee Coady |
OM (21-34) |
WH N
|
|
2140 |
|
36 |
Catherine Murphy |
OW (21-34) |
UR N
|
|
2120 |
|
37 |
Stefan Kuehn |
MM (35-44) |
GO N
|
|
2120 |
|
38 |
John Bulman |
VM (45-54) |
GO N
|
|
2090 |
|
39 |
Brendan Walsh |
VM (45-54) |
|
|
2090 |
|
40 |
Vivien de Remy de Courcelles |
MM (35-44) |
GO N
|
|
2080 |
|
41 |
Stuart Deane |
MM (35-44) |
GO N
|
|
2070 |
|
42 |
Daniel Dohle |
MM (35-44) |
GO N
|
|
2070 |
|
43 |
Andrew Graham |
OM (21-34) |
BN N
|
|
2070 |
|
44 |
Karen Blatchford & Nicola Blatchford |
Group |
|
|
2040 |
|
45 |
Greigor Scott |
SVM (55-64) |
|
|
2030 |
|
46 |
Aidan Dawson |
SJM (<17) |
GO N
|
|
2030 |
|
47 |
Laurent Billot |
MM (35-44) |
UR N
|
|
2030 |
|
48 |
David Stanley |
MM (35-44) |
GO N
|
|
2020 |
|
49 |
Paula Shingler |
VW (45-54) |
BF N
|
|
2010 |
|
50 |
Warwick Selby |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
2000 |
|
51 |
David Green |
VM (45-54) |
WH N
|
|
2000 |
|
52 |
Rachael Povah |
MW (35-44) |
BN N
|
|
1990 |
|
53 |
Graeme Hill |
SVM (55-64) |
WH N
|
|
1990 |
|
54 |
Keith Povah |
MM (35-44) |
BN N
|
|
1990 |
|
55 |
Tristan White |
JM (17-20) |
GO N
|
|
1990 |
|
56 |
Anthony Petterson & Tim Petterson |
Group |
|
|
1980 |
|
57 |
Chris Cunningham |
VM (45-54) |
BN N
|
|
1970 |
|
58 |
James Lithgow |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
1950 |
|
59 |
Ben Cirulis |
OM (21-34) |
MD N
|
|
1950 |
|
60 |
Wayne Pepper |
MM (35-44) |
BN N
|
|
1950 |
|
61 |
Julian Ledger |
SVM (55-64) |
BN N
|
|
1940 |
|
62 |
Jill McNaught |
MW (35-44) |
MD N
|
|
1930 |
|
63 |
Liz Keen & Anne Powell |
Group |
|
|
1930 |
|
64 |
Ian Clitheroe |
VM (45-54) |
GO N
|
|
1930 |
|
65 |
David Kricker |
MM (35-44) |
GO N
|
|
1910 |
|
66 |
Ian Froude |
SVM (55-64) |
IK N
|
|
1910 |
|
67 |
Peter Chen |
MM (35-44) |
DR V
|
|
1900 |
|
68 |
Martin Slade |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
1900 |
|
69 |
Paul Carruthers |
MM (35-44) |
|
|
1880 |
|
70 |
Karin Hefftner |
SVW (55-64) |
GO N
|
|
1880 |
|
71 |
Larry Weiss |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
1880 |
|
72 |
Fedor Iskhakov |
OM (21-34) |
BN N
|
|
1870 |
|
73 |
Steve Dunlop |
SVM (55-64) |
WH N
|
|
1870 |
|
74 |
Matt Hackett |
MM (35-44) |
WH N
|
|
1860 |
|
75 |
Duncan Currie |
SJM (<17) |
GO N
|
|
1860 |
|
76 |
Louise Brierty |
MW (35-44) |
GO N
|
|
1840 |
|
77 |
Peter Day |
VM (45-54) |
GO N
|
|
1840 |
|
78 |
Lynn Stanway |
VW (45-54) |
|
|
1840 |
|
79 |
Rodney Parkin |
SVM (55-64) |
BN N
|
|
1820 |
|
80 |
Jai Di Tommaso & Gordon Wilson |
Group |
|
|
1810 |
|
81 |
Amy Harmer |
OW (21-34) |
WH N
|
|
1810 |
|
82 |
John Clancy & Chris Stevenson |
Group |
|
|
1800 |
|
83 |
Lisa Linssen |
MW (35-44) |
GO N
|
|
1790 |
|
84 |
Brian Brannigan |
VM (45-54) |
BN N
|
|
1770 |
|
85 |
Jacqui Matthews |
MW (35-44) |
|
|
1750 |
|
86 |
John Cameron, Robin Cameron & Dale Thompson |
Group |
|
|
1750 |
|
87 |
Kate Bakewell, David Beardmore & Adrian Plaskitt |
Group |
|
|
1750 |
|
88 |
Scott Taylor & Brock Taylor |
Group |
|
|
1740 |
|
89 |
Philippa Barr & Jackie Phillips |
Group |
|
|
1740 |
|
90 |
Helen MacDonald |
VW (45-54) |
GO N
|
|
1740 |
|
91 |
Wendy Andrews & Andrew James |
Group |
|
|
1730 |
|
92 |
Michele Dawson |
JW (17-20) |
GO N
|
|
1720 |
|
93 |
Martin Dearnley & Graham Field |
Group |
|
|
1720 |
|
94 |
Darryl Chrisp & Barry Rutter |
Group |
|
|
1720 |
|
95 |
David Bowerman |
SVM (55-64) |
CC N
|
|
1720 |
|
96 |
Mark Mueller |
MM (35-44) |
WH N
|
|
1710 |
|
97 |
Philip Bosker & Ben Nugteren |
Group |
|
|
1700 |
|
98 |
Adam Rayment & Jamie Wilkinson |
Group |
|
|
1690 |
|
99 |
Peter Erlandsen |
VM (45-54) |
GO N
|
|
1680 |
|
100 |
Colin Price |
SVM (55-64) |
CC N
|
|
1680 |
|
101 |
Rochelle Cox & Linda Larsen |
Group |
|
|
1670 |
|
102 |
Andy Povah |
MM (35-44) |
BN N
|
|
1670 |
|
103 |
John Anderson & David Dash |
Group |
|
|
1670 |
|
104 |
Jerry Connor & Kieran Connor |
Group |
|
|
1660 |
|
105 |
Jim Mackay |
VM (45-54) |
UR N
|
|
1640 |
|
106 |
Sally McClellan & Paul McClellan |
Group |
|
|
1620 |
|
107 |
Heather Handley, Graham White & Nancy White |
Group |
|
|
1620 |
|
108 |
Malcolm Gledhill |
IM (>69) |
GO N
|
|
1610 |
|
109 |
Keith Morris |
MM (35-44) |
|
|
1600 |
|
110 |
Peter de Lissa & Trudy Krajenbrink |
Group |
|
|
1600 |
|
111 |
Matt Berry & Anette Larsson |
Group |
|
|
1570 |
|
112 |
Lara D'Abreo & Phil Smyth |
Group |
|
|
1570 |
|
113 |
Natalya Filippova |
OW (21-34) |
IK N
|
|
1570 |
|
114 |
Arta Jakovela & Martins Linde |
Group |
|
|
1560 |
|
115 |
Andrew Arnott & Ian Dempsey |
Group |
|
|
1540 |
|
116 |
Ron Junghans |
LM (65-69) |
GO N
|
|
1540 |
|
117 |
David Ellis & Hilary Ellis |
Group |
|
|
1530 |
|
118 |
Meg Croft & Breeda Kelly |
Group |
|
|
1510 |
|
119 |
Franzisca Geis & Trevor Wakeman |
Group |
|
|
1510 |
|
120 |
Julie Avakian & Michael Avakian |
Group |
|
|
1510 |
|
121 |
Lloyd Gledhill |
IM (>69) |
GO N
|
|
1500 |
|
122 |
Stacey Bryce & Mike Ward |
Group |
|
|
1490 |
|
123 |
Louise Tiller & Sarah Walter |
Group |
|
|
1490 |
|
124 |
Sam Rogers |
SJM (<17) |
BF N
|
|
1480 |
|
125 |
Matthew Easton & Loren Edema |
Group |
|
|
1480 |
|
126 |
Tim Perry |
VM (45-54) |
WH N
|
|
1480 |
|
127 |
Kathryn Watts & Hannah Watts |
Group |
|
|
1470 |
|
128 |
Eugene Budovsky, Lilian Chong & Daniel Teng |
Group |
|
|
1470 |
|
129 |
Digby Pritchard |
VM (45-54) |
BN N
|
|
1460 |
|
130 |
Andrew Wisniewski |
VM (45-54) |
BF N
|
|
1460 |
|
131 |
Eric Smith |
IM (>69) |
|
|
1450 |
|
132 |
Pauline Evans |
SVW (55-64) |
BF N
|
|
1420 |
|
133 |
James Stuart |
VM (45-54) |
IK N
|
|
1420 |
|
134 |
Adrienne Kirby |
SVW (55-64) |
UR N
|
|
1400 |
|
135 |
Erin Boake & Matthew Boake |
Group |
|
|
1390 |
|
136 |
Stuart McWilliam |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
1390 |
|
137 |
Fiona Willington & Toby Willington |
Group |
|
|
1380 |
|
138 |
Brian Cleland |
IM (>69) |
UR N
|
|
1370 |
|
139 |
Michael Free |
VM (45-54) |
GO N
|
|
1370 |
|
140 |
Ross Duker & John Giles |
Group |
|
|
1370 |
|
141 |
Nigel McDonald & Nicole Sellin |
Group |
|
|
1370 |
|
142 |
Bryony Cox |
LW (65-69) |
GO N
|
|
1350 |
|
143 |
Brian Black & Nicola Woods |
Group |
|
|
1350 |
|
144 |
Johnny Petersen |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
1330 |
|
145 |
Craig Browett & Anne Browett |
Group |
|
|
1320 |
|
146 |
Barbara Martin |
SVW (55-64) |
PO A
|
|
1310 |
|
147 |
Richard Clark & Christian Vallence |
Group |
|
|
1310 |
|
148 |
Graham Horrocks |
LM (65-69) |
GO N
|
|
1300 |
|
149 |
Andrew Duerden, Karen Duerden, Rochelle Duerden & Alex Robinson-Tripp |
Group |
|
|
1290 |
|
150 |
John Moore, Michael Payne & Gillian Robertson |
Group |
|
|
1290 |
|
151 |
Hester Slade |
SVW (55-64) |
GO N
|
|
1280 |
|
152 |
Kim Eales & Nick Eales |
Group |
|
|
1280 |
|
153 |
Margaret Duguid & Meredith Verge |
Group |
|
|
1280 |
|
154 |
Bruce Stanley |
IM (>69) |
GO N
|
|
1270 |
|
155 |
Hannah Mahony-Hayes |
OW (21-34) |
|
|
1270 |
|
156 |
Daniel Atkins & Amy Atkins |
Group |
|
|
1270 |
|
157 |
Anita Paddock |
MW (35-44) |
UR N
|
|
1250 |
|
158 |
Lachlan Macdonald & Annette Macdonald |
Group |
|
|
1250 |
|
159 |
Grant Elliott & Lara Elliott |
Group |
|
|
1250 |
|
160 |
Janet Burton & Julian Walter |
Group |
|
|
1240 |
|
161 |
Mary-Jane Mahony |
LW (65-69) |
UR N
|
|
1240 |
|
162 |
Ella Baker, Jack Howard & Luke Robertson |
Group |
|
|
1240 |
|
163 |
Henry Foster |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
1230 |
|
164 |
Sandy Hickson & Robyn Pallas |
Group |
|
|
1230 |
|
165 |
Margaret Waugh |
LW (65-69) |
GO N
|
|
1230 |
|
166 |
Jane Asher & Anthony Asher |
Group |
|
|
1210 |
|
167 |
James Burt, Jasenka Ka, Moe Rawat, Ruth Saw & Lauren Smith |
Group |
|
|
1210 |
|
168 |
Leila Merrington, Peter Merrington, David Scott & Oliver Scott |
Group |
|
|
1210 |
|
169 |
Dianne Bergen, Colin Burnett, Karla Burnett & Theo Julienne |
Group |
|
|
1200 |
|
170 |
Ernest Windschuttel |
LM (65-69) |
GO N
|
|
1190 |
|
171 |
Steve Ballard |
MM (35-44) |
|
|
1190 |
|
172 |
John Renzenbrink |
SVM (55-64) |
|
|
1190 |
|
173 |
Barbara Dawson |
VW (45-54) |
GO N
|
|
1180 |
|
174 |
Phil Mann & Julie Mann |
Group |
|
|
1160 |
|
175 |
Hayley Amos, Sarah Dunstan, Wei-lee Tjio & Karina Wiley |
Group |
|
|
1160 |
|
176 |
Karina Barrett, Jimmy Clare, James Haydon & Nick Newland |
Group |
|
|
1160 |
|
177 |
Nicky Hughson & Yuma Kloiser-Jones |
Group |
|
|
1160 |
|
178 |
Keryn Hassall |
WaW |
GO N
|
|
1150 |
|
179 |
Elise McKenna & Matt English |
Group |
|
|
1150 |
|
180 |
Cathie Bradstreet & Helen Schrader |
Group |
|
|
1140 |
|
181 |
Dennis Sparling |
SVM (55-64) |
GO N
|
|
1130 |
|
182 |
Andrew Ferguson, Warwick Matthews & Nicholas Wotton |
Group |
|
|
1110 |
|
183 |
Elizebeth Bunn & Thomas Bunn |
Group |
|
|
1100 |
|
184 |
Rosie Connor & Elliot Connor |
Group |
|
|
1100 |
|
185 |
Susan Bundschuh & Andrew Bundschuh |
Group |
|
|
1090 |
|
186 |
Elena Efimova, Dmitry Stukov, Katya Stukova & Ivan Stukov |
Group |
|
|
1080 |
|
187 |
Sue Thomson |
IW (>69) |
GO N
|
|
1050 |
|
188 |
Susan Beale, Julia Chapm, Kellie Checkley & Stef Jandl |
Group |
|
|
1050 |
|
189 |
Elizabeth Bulman |
VW (45-54) |
GO N
|
|
1050 |
|
190 |
Uldis Clarson |
MM (35-44) |
|
|
1040 |
|
191 |
Sue Froude |
SVW (55-64) |
IK N
|
|
1040 |
|
192 |
Christian Billot & Maryse Billot |
Group |
|
|
1030 |
|
193 |
Deborah Hotchkis & Mike Hotchkis |
Group |
IK N
|
|
1020 |
|
194 |
Danni Kirwan, Samantha Rivett & Dani Rivett |
Group |
|
|
1010 |
|
195 |
Lee Lowe |
SVW (55-64) |
GO N
|
|
1000 |
|
196 |
Caine Batten |
OM (21-34) |
|
|
1000 |
|
197 |
Didianne Dinh Martin, Joshua Moule & Alice Palmer |
Group |
|
|
990 |
|
198 |
Bennett Frerck & Frerck Yannis |
Group |
|
|
970 |
|
199 |
Rob Herbert & Jemma Herbert |
Group |
|
|
970 |
|
200 |
Matthieu Desmons, Laetitia Desmons & Zoe Desmons |
Group |
|
|
950 |
|
201 |
Alice Desmons & Ronnie Taieb |
Group |
|
|
950 |
|
202 |
Joanne Buckley |
MW (35-44) |
|
|
930 |
|
203 |
Fiona Peters, Craig Peters, Stuart Peters & Katie Peters |
Group |
|
|
920 |
|
204 |
Timothy McConaghy & Wendy McConaghy |
Group |
|
|
920 |
|
205 |
Alex Heath, Geoff Shuetrim & Ellie Shuetrim |
Group |
|
|
920 |
|
206 |
Christine Lawn |
OW (21-34) |
|
|
900 |
|
207 |
Kerri Griffiths |
OW (21-34) |
|
|
900 |
|
208 |
Colleen Lord, Amanda Mackie, Lisa Nelsen & Kate Worrad |
Group |
|
|
890 |
|
209 |
Dyanna Benny & Anne Gripper |
Group |
|
|
890 |
|
210 |
Skye Kemp & Joanne Kranenburg |
Group |
UR N
|
|
890 |
|
211 |
Adam Castle & Tim Castle |
Group |
|
|
880 |
|
212 |
Kim Gibbs & Anne Minogue |
Group |
|
|
880 |
|
213 |
Kylee Hall, Cheryle Hall, Keith Hall & Mark Lofthouse |
Group |
|
|
870 |
|
214 |
Penny Field & Rebecca McDonald |
Group |
|
|
860 |
|
215 |
Katie Earl, Jon Earl, Jamie Earl & Cam Earl |
Group |
|
|
850 |
|
216 |
Tracey Curnoe, Jon Curnoe & Mitchell Curnoe |
Group |
|
|
850 |
|
217 |
Ellen Currie |
SJW (<17) |
GO N
|
|
850 |
|
218 |
Belinda Rothery, Kevin Stirling & Carol Weston |
Group |
|
|
830 |
|
219 |
Judy Clarke & Kristin Young |
Group |
|
|
820 |
|
220 |
Adam Haworth, Kim Taylor & Alex Taylor |
Group |
|
|
800 |
|
221 |
Kerrie McLean |
VW (45-54) |
|
|
800 |
|
222 |
John Bishop & Karen Hunt |
Group |
|
|
790 |
|
223 |
Lisa Cannon & Ryan Manton |
Group |
|
|
780 |
|
224 |
Kristen Durran, Kathy Mee, Lizzy Mee & Evie Mee |
Group |
|
|
780 |
|
225 |
Sean Wiles, Sam Wiles, Gavin Wright & Daniel Wright |
Group |
|
|
770 |
|
226 |
Anu Kakwani & Anthony Powell |
Group |
|
|
760 |
|
227 |
Peter Morrison |
VM (45-54) |
NC N
|
|
740 |
|
228 |
Trevor Savage, Bridie Savage, Nicole Weisfelt & Katja Weisfelt |
Group |
|
|
710 |
|
229 |
Bernice Ellis, Carol Jacobson, Ken Jacobson & Mark Poskozian |
Group |
|
|
700 |
|
230 |
Freya Spink, Corey Spink, Edith Spink & Lucy Spink |
Group |
|
|
700 |
|
231 |
Werner Bundschuh & Annemarie Bundschuh |
Group |
|
|
670 |
|
232 |
Oliver Newey, Ben Newey, Emily Newey & Vanessa Newey |
Group |
|
|
660 |
|
233 |
Dug Floyd & Christine Young |
Group |
|
|
640 |
|
234 |
Giles Peach & Moira Peach |
Group |
|
|
640 |
|
235 |
Matthew Lubke, Emma Lubke & Steven Lubke |
Group |
|
|
610 |
|
236 |
Julia Clements & Kate Dawes |
Group |
|
|
590 |
|
237 |
Matilda Freeburn |
JW (17-20) |
|
|
580 |
|
238 |
Robert Winter, Ira Winter, Adam Winter, Debbie Winter & David Winter |
Group |
|
|
560 |
|
239 |
Angus & Heidi Van Schaik |
Group |
GO N
|
|
500 |
|
240 |
Lee Dohenty |
VW (45-54) |
|
|
440 |
|
241 |
Cath Chalmers & Aoife Rothery |
Group |
|
|
440 |
|
242 |
Stephen Darby, Christine Darby & Joanna Darby |
Group |
|
|
420 |
|
243 |
Andreas Mross & James Mross |
Group |
|
|
390 |
|
244 |
Caroline Leigh, Richard Leigh & Roger Leigh |
Group |
|
|
320 |
|
245 |
Ben Faunce, Amy Rocavert, Luke Rocavert, Bailey Rocavert & Adam Waddington |
Group |
|
|
280 |
|
246 |
Dali Marsic & Ella Marsic |
Group |
|
|
180 |
|
247 |
Charlotte Driussi, Deborah Driussi & Sandra Johns |
Group |
|
|
80 |
|
248 |
Lachlan Coady & Sue Coady |
Group |
|
|
0 |
|
249 |
Paul Fahey & Owen Fahey |
Group |
|
|
0 |
|