Results 2016/17
Event 13 - Curl Curl Lagoon - 28/12/2016
Click here for all runners in order
Click here for a summary of control visits
Click here for a summary of route choices
Click here for splits
Click here for RouteGadget

Open Men

NameScorePoints
Steve Ryan580100
James McQuillan55095
Ruairidh MacDonald52090
Paul Shoemark50086
Istvan Kertesz41071

Open Women

NameScorePoints
Lisa Grant470100
Ciara Smart35074
Helen Parker33070

Masters Men

NameScorePoints
Richard Green580100
Andrew Renwick53091
Laurent Billot49084
Greg Dominish48083
Mark Schaefer47081
James Southwell45078
Dan Smith44076
Chris Jacka42072
Ken Schaefer41071
Phillip Smyth41071
Stuart Deane41071
Brett Sewell39067
Corey Spink39067
Stefan Kuehn37064
Andrew Dowley36062
Nick Eales36062
Eric Lefebvre34059
Andrew Graham33057

Masters Women

NameScorePoints
Mary Fien430100
Rochelle Cox41095
Amy Evans37086
Belinda Kinneally36084
Vanessa Cullen31072
Kim Eales28065
Katie Robinson22051

Veteran Men

NameScorePoints
Tim Rogers480100
Martin Cousins47098
Peter Annetts46096
David Bray45094
Michael Free44092
Peter Hopper44092
Graeme McLeod43090
Paul Toomey42088
Brian Brannigan39081
Wayne Pepper39081
John Bulman37077
Rob Truscott37077
Peter Day36075
Simon Nash35073
David McGhee33069
Ian Jessup33069
Martin Smith31065
Andrew MacDonald30063
Gary Glover25052
Mike Healy25052
James Stuart24050

Veteran Women

NameScorePoints
Cath Chalmers380100
Sharon Lambert380100
Jill Woodruff35092
Carolyn Davies34089
Dianne Bergen32084
Lara D'abreo32084
Elizabeth Bulman28074
Caroline Rogers25066
Georgianna Fien25066
Heidi Healy25066

Super Veteran Men

NameScorePoints
Melvyn Cox470100
Andy Graham43091
Colin Burnett42089
Matt Peters40085
Bob Morgan38081
Eoin Rothery38081
Larry Weiss37079
Martin Slade37079
Rodney Parkin37079
Ross Emslie37079
Martin Mansfield36077
Graham Field35074
Julian Ledger35074
Garry Williams17036
Phiz Gothard11023

Super Veteran Women

NameScorePoints
Karin Hefftner400100
Kerry Emslie31078
Adrienne Kirby29073
Sue Froude27068
Pam Parkin22055

Junior Men

NameScorePoints
William Keir390100
Andrew Walton30077
Clyde McGhee23059
Curtis Pepper20051

Junior Women

NameScorePoints
Michelle Chen290100
Abigail McGhee27093

Legends Men

NameScorePoints
Ron JunghansCS100
Graeme Hill440100
Warwick Selby440100
Ross Barr38086
Jim Merchant37084
Roger Mail35080
Ross Catterall34077
Ian Miller33075
Steve Dunlop33075
Ken Jacobson31070
David Dash30068
David Stitt30068
Terry Murphy28064
Ernest Windschuttel27061
Graham Horrocks27061
Keith Goode26059

Legends Women

NameScorePoints
Bryony Cox320100
Carol Jacobson320100
Helen Murphy320100
Margaret Waugh30094
Sue Thomson26081
Gwen Sewell20063

Walking Men

NameScorePoints
Andy Povah (Walking)330100
Robert Newman29088
Henry Foster28085
Mike Hooppell26079
Graham & David McMahon14042

Walking Women

NameScorePoints
Rachael Povah (Walking)300100
Julie Cossell25083
Ainslie Cummins (Walking)16053
Helen Dalton7023

Immortal Men

NameScorePoints
Heiko Schaefer360100
Ted Mulherin33092
Bruce Stanley31086
Lloyd Gledhill27075

Groups

NameScorePoints
Thomas Grace & Mathew Kaley260100
David & Jake Graham25096
Debra Telford & Matthew Walton25096
Kim & Dennis Akkermans25096
Sean Sundborg21081
Matt Dahlberg & Kristin Young19073
Matthew Ranger & Oliver Poate18069
Bryan Mumby00