Results 2016/17
Event 11 - The Tram Shed - 14/12/2016
Click here for all runners in order
Click here for a summary of control visits
Click here for a summary of route choices
Click here for splits
Click here for RouteGadget

Open Men

NameScorePoints
Steve Ryan590100
Andrew Hill55093
James McQuillan53090
Bart Vonhoff52088
Joel Putnam47080
Andrew Hone43073
Istvan Kertesz41069
Sebastian Froude39066
Tim Goodwin39066
Robert Slater38064
Harrison Jones34058
Hugh Percival33056
Jack Lever33056
Kieran Harrison00

Open Women

NameScorePoints
Nicole Mealing460100
Lisa Grant44096
Aniko Fozo-Kertesz42091
Trudy Krajenbrink39085
Michelle Hone38083
Clare Murphy36078
Claire Heather Stewart35076
Alitia Dougall33072
Emma Gibbs33072
Ruth Goodwin22048

Masters Men

NameScorePoints
Glenn Horrocks530100
Kar-Soon Lim51096
Tom Davies49092
Andrew Graham47089
Matt Dowle47089
Darren Slattery46087
Mark Schaefer45085
James Southwell44083
Laurent Billot44083
Phillip Smyth44083
Stefan Kuehn44083
Brett Sewell43081
Mitchell Isaacs42079
Ken Schaefer41077
Tim Giles41077
Tim Butcher40075
Corey Spink29055

Masters Women

NameScorePoints
Gill Fowler520100
Carolyn Haupt42081
Belinda Kinneally41079
Rachel Grindlay37071

Veteran Men

NameScorePoints
Richard Morris570100
David Stanley52091
Alan Garde49086
Peter Annetts49086
Tim Austin49086
Andrew Smith48084
Graeme McLeod48084
Martin Cousins48084
Jamie Kennedy46081
Peter Hopper45079
Andrew Goddard44077
Brian Brannigan43075
John Bulman42074
Michael Free42074
Grant Billen41072
Wayne Pepper40070
Fergus Dixon39068
Tony Hill39068
Digby Pritchard37065
Paul Toomey37065
Simon Nash37065
David Bray35061
David McGhee33058
James Stuart31054
David Southwell28049
Stephen Vaughan27047
Brett Lovell26046

Veteran Women

NameScorePoints
Lara D'abreo360100
Carolyn Davies35097
Sharon Lambert34094
Margaret Jones33092
Tania Kennedy32089
Amanda Mackie30083
Elizabeth Bulman28078
Linda Sesta28078
Dianne Bergen26072

Super Veteran Men

NameScorePoints
John Brayan450100
Andy Graham44098
Colin Burnett43096
Graham Field42093
Matt Peters42093
James Lithgow38084
Larry Weiss38084
Julian Ledger37082
Mike Ward37082
Rod Eckels37082
Johnny Petersen34076
Peter Thomason33073
Martin Mansfield32071
Michael Roylance30067
Stephen Holloway29064
Michael Durrant23051
Andrew Lumsden14031
Neil McLennan7016

Super Veteran Women

NameScorePoints
Karin Hefftner410100
Robin Cameron39095
Adrienne Kirby32078
Lisa Lampe32078
Sue Froude31076
Pauline Evans29071
Kristin Young13032
Helen Smith7017

Junior Men

NameScorePoints
Duncan CurrieCS100
Clyde McGhee370100
Finn Mackay13035

Junior Women

NameScorePoints
Tshinta Hopper270100

Legends Men

NameScorePoints
Warwick Selby460100
Graeme Hill44096
Gordon Wilson41089
Jim Merchant38083
Ian Miller35076
David Bowerman34074
Steve Dunlop34074
Roger Mail32070
Ron Junghans32070
Keith Goode30065
Ken Jacobson30065
John Giles29063
Jim Forbes28061
Ernest Windschuttel27059
Dave Lotty26057
David Dash26057
Graham Horrocks26057
Terry Murphy26057
Tim Cox26057
Ross Catterall25054
Ross Duker11024

Legends Women

NameScorePoints
Carol Jacobson320100
Helen Murphy320100
Bryony Cox28088
Sue Thomson26081
Margaret Duguid25078
Mary Jane Mahony23072
Gwen Sewell18056
Marion Gledhill17053

Walking Men

NameScorePoints
Melvyn Cox (walking)360100
Ross Barr (walking)35097
Andrew Wisniewski (Walking)34094
David Noble (walking)31086
Paul Prudhoe (Walking)29081
Robert Newman25069
Terry Carson19053

Walking Women

NameScorePoints
Toni Bachvarova (Walking)370100
Irene Carson (Walking)16043
Barbara Junghans12032

Immortal Men

NameScorePoints
Heiko Schaefer410100
Ted Mulherin35085
Brian Cleland33080
Lloyd Gledhill33080
Bruce Stanley30073
Malcolm Gledhill30073

Immortal Women

NameScorePoints
Beverley Johnson90100

Groups

NameScorePoints
Elise McKenna Alex Charmaine250100
Brad Truran Amanda Ryan21084
Team Sophia20080
Team Daghar19076
Gabrielle K Anthea J11044